Media

Raka nie można zagłodzić!

“Co piąty pacjent chory na raka nie umiera z powodu postępu choroby, ale dlatego, że jest niedożywiony i nie wytrzymuje trudów leczenia” – rozmowa z dr. hab. n. med. Stanisławem Kłękiem, Prezesem Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego.

Sukces Towarzystwa Estońskiego - pierwszy pacjent pozajelitowy w domu!

Z przyjemnością informuję Państwa o olbrzymim sukcesie dr Triin Jakobson (Prezes EstSPEN) – w sierpniu 2013 udało się jej po raz piewszy w historii włączyć pacjenta do programu żywienia pozajelitowego w domu w Estonii! Gratulacje!

Odzew na list otwarty

List otwarty do ministra Zdrowia wywołał duży odzew w mediach. Poniżej prezentujemy najważniejsze materiały: Polskie radio | Puls medycynyOnet | Portal Fakty

Śmierć sześciolatka spowodowana wyniszczeniem

Śmierć sześciolatka spowodowana wyniszczeniem: fakt.pl

Doniesienia prasowe z ostatnich dni dotyczące problematyki niedożywienia i żywienia w szpitalach
Dramatyczny stan żywienia w polskich szpitalach: Wyborczza Poznań | gazeta.pl
SEJM: Konferencja „Czy stać nas na złe żywienie dzieci?”

Debata została zorganizowana przez Podkomisję ds. Zdrowia Publicznego oraz Parlamentarną Grupę Kobiet. Partnerem było Stowarzyszenie, a honorowy patronat objęła Marszałek Sejmu Pani Ewa Kopacz.  Wydarzenie zgromadziło blisko 200 gości: ekspertów z dziedziny żywności i żywienia, lekarzy dietetyków, lekarzy pediatrów, przedstawicieli Rządu (Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji Narodowej), urzędów centralnych (prezes NFZ), dziennikarzy. Goście podczas trzech paneli, dyskutowali nad zagadnieniem złego żywienia najmłodszych Polaków, konsekwencji ekonomicznych w niedalekiej przyszłości oraz możliwym środkom zaradczym.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami.

Link do strony sejmowej z relacją wideo z Konferencji: tutaj 

Strona internetowa Stowarzyszenia Zdrowe Pokolenia: tutaj

Polskie Radio - Odżywiony jak polski pacjent

“Od początku tego roku dzięki staraniom wielu środowisk Polska dołączyła do krajów, w których wprowadzono obowiązek wpisywania do karty chorego przy przyjęciu i wypisie stan odżywienia pacjenta.”

Cały artykuł dostępny jest na stronie polskieradio.pl

Polskie Radio PR 1 - O walce z niedożywieniem
Materiał “Sygnały Dnia” Polskiego Radia: video
Polskie Radio PR1 - Audycja pt. Zagłodzić chorego

W najnowsze badania Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego aż trudno uwierzyć. Okazuje się, że w Polsce co dziesiąty pacjent leczony w szpitalu chudnie tam aż o 10 procent. Cały artykuł dostępny jest na stronie polskieradio.pl

Walka z niedożywieniem

Rozmowa z dr. n. med. Stanisławem Kłękiem o niedożywieniu w szpitalach – Polsat News: video