Szanowni Członkowie Zarządu, Wykładowcy i Uczestnicy Konferencji,

Jako Prezes POLSPEN, z ogromną przyjemnością i satysfakcją pragnę podziękować wszystkim za udział w naszym XXV Zjeździe oraz 37. Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej, które odbyły się w dniach 15-17 czerwca 2023 roku. Wasza fantastyczna frekwencja, zaangażowanie w sesjach naukowych oraz wspaniałe słowa uznania, jakimi obdarzyliście naszą konferencję, szczególnie pod względem merytorycznym, są niezwykle istotne i niezmiernie budujące dla mnie osobiście.

Cieszę się, że podczas tego zjazdu każdy z Was znalazł coś wartościowego dla siebie. Naszym celem było zapewnienie różnorodnych tematów i możliwości dyskusji. Jak już wcześniej wspomniałam, na tego typu spotkaniach kluczowa jest merytoryka, ale nie mniej ważne są także więzi, jakie udaje nam się nawiązać, aby dzielić się doświadczeniem oraz spostrzeżeniami. Jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za jakość prowadzonego żywienia pozajelitowego i dojelitowego.

Pragnę, abyśmy tworzyli jedną wspólną rodzinę, która ma wspólne dążenia do poprawy żywienia klinicznego w naszych szpitalach, województwach i w końcu w całej Polsce. Uważam, że musimy rozmawiać w środowisku medycznym tym samym językiem, prezentując podobne stanowiska merytoryczne, dla dobra naszych chorych.

Jeszcze raz z całego serca dziękuję za wszystkie miłe słowa, za wsparcie, jakie mi okazaliście. Dziękuję, że byliście, bo to dzięki Wam księga POLSPEN zapisuje nowe,  a mam nadzieję, że również wartościowe historie. Jak już Państwu pokazałam w sesji systemowej, przez cały rok starałam się współpracować z innymi towarzystwami zajmującymi się leczeniem żywieniowym w Polsce. Robiłam to po to, abyśmy mówili wspólnym językiem i razem realizowali ważne projekty związane z żywieniem klinicznym w naszym kraju. Czas pokaże, co uda się osiągnąć.

Goście zagraniczni byli zachwyceni naszą konferencją i chętnie do nas powrócą, by ponownie dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą. Ważne jest, abyśmy byli postrzegani za granicą jako silne, merytoryczne i sprawnie działające towarzystwo. Dlatego jeszcze raz chciałabym gorąco podziękować wszystkim wykładowcom za ich zaangażowanie, bardzo profesjonalne i merytorycznie bogate wystąpienia.

W tym miejscu nie mogę zapomnieć podziękować całemu Zarządowi za pomoc, wsparcie oraz zrozumienie, jakim darzyli mnie przez cały rok, a także za wsparcie podczas przygotowywania tego spotkania w Jachrance. Muszę powiedzieć, że nie mogłabym sobie wyobrazić bardziej wspaniałych ludzi wokół siebie. Jesteście niesamowitą grupą ludzi, których obecność bardzo sobie cenię.  Wierzę, że wspólnymi siłami osiągniemy nasze cele i żywienie kliniczne stanie się integralną terapią dla naszych pacjentów.

Raz jeszcze pragnę z całego serca podziękować Wam wszystkim za udział w XXV Zjeździe POLSPEN.

 

Z wyrazami szacunku,
Dorota Mańkowska Wierzbicka
Prezes POLSPEN