Drogie Koleżanki i Koledzy,

Pierwsy tydzień naszej nowej aktywności, czyli POLSPEN Talks, już za nami. Dziękuje za zainteresowanie, przepraszam za trudności techniczne – będzie lepiej.

Proszę śledzić program – w najbliższym tygodniu o żywieniu porozmawiają dr Aleksandra Kapała, Michał Jankowski i Paweł Kabata – zapraszam!

Zapraszam na Webinar zorganizowany pod auspicjami firmy Fresenius: Webinar pt. Feeding the critically ill COVID-19 patients już 16 kwietnia – zapowiada się bardzo interesująco, gdyż wśród Wykładowców będą: prof. Pierre Singer i dwóch intensywistów z Hiszpani i Włoch.

Link do wydarzenia to: https://nutritionevents.com/events/feeding-the-critically-ill-covid-19-patient/

 

W zakładce Aktualności mogą Państwo znaleźć poradnik postępowania z pacjentem, u którego stwierdzono COVID-19 (covid-19-podrecznik). W ciągu najbliższych dni przedstawimy również zalecenia odnośnie żywienia w warunkach domowych.

Przypominam, że w związku z pandemią SARS-CoV-2 pragnę poinformować, że:

  1. XXII Zjazd POLSPEN nie odbędzie się w formie, do jakiej przyzwyczailiśmy się dotychczas, czyli w Hotelu Warszawianka w Jachrance – zapraszam do uczestnictwa w wirtualnej konferencji pod tym samy tytułem, która odbędzie się w dniach 29-30 maja 2020 – szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach
  2. Odwołane zostają wszystkie konferencje i szkolenia pod egidą POLSPEN, które miały się odbywać w terminie do 30 czerwca 2020
  3. Zawieszona zostaje certyfikacja szpitali w ramach akcji Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – do odwołania.

Kolejna zła wiadomość: niestety, podczas procesu edycyjnego doszło do kilku znaczących pomyłek w Aneksie do Standardów Żywienie Do- i Pozajelitowego – proszę o niekorzystnie z obecnej wersji Aneksu, ulegnie ona re-edycji w najbliższych tygodniach!

Osoby, które posiadają obecną wersje proszę o nadsyłanie maili pod adres biuro@polspen.pl – nową wersje otrzymają Państwo natychmiast po wydaniu!

Proszę Państwa, przestają pisać o liczbie zarażonych i zgonów – testów w dalszym ciągu jest za mało, a część zgonów nie jest raportowana. Oczekiwanie pozostaje to samo – oby liczby te rosły jak najwolniej.

A ponadto – życzę Państwu Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt!

Stanisław Kłęk