Drogie Koleżanki i Koledzy,

Nowa aktywność POLSPENowskie spotkania z leczeniem żywieniowym (POLSPEN Talks) już się rozpoczęła. Dziękuje za zainteresowanie, przepraszam za trudności techniczne – będzie lepiej. Proszę śledzić program – dochodzą nowe tematy i nowi Wykładowcy!

Zapraszam na Webinar zorganizowany pod auspicjami firmy Baxter – zapowiada się więcej niż interesująco – wielkie nazwiska: Robert Martindale i Jayshil Patel w najbliższy piątek, o 17.00 będą mówić o leczeniu żywieniowym w OIT (stanowisko ASPEN i SCCM).

Link do rejestracji to: https://www.baxterglobal.com/nutrition_hero_series

W zakładce Aktualności mogą Państwo znaleźć poradnik postępowania z pacjentem, u którego stwierdzono COVID-19 (covid-19-podrecznik). W ciągu najbliższych dni przedstawimy również zalecenia odnośnie żywienia w warunkach domowych.

Przypominam, że w związku z pandemią SARS-CoV-2 pragnę poinformować, że:

  1. XXII Zjazd POLSPEN nie odbędzie się w formie, do jakiej przyzwyczailiśmy się dotychczas, czyli w Hotelu Warszawianka w Jachrance – zapraszam do uczestnictwa w wirtualnej konferencji pod tym samy tytułem, która odbędzie się w dniach 29-30 maja 2020 – szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach
  2. Odwołane zostają wszystkie konferencje i szkolenia pod egidą POLSPEN, które miały się odbywać w terminie do 30 czerwca 2020
  3. Zawieszona zostaje certyfikacja szpitali w ramach akcji Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – do odwołania.

Kolejna zła wiadomość: niestety, podczas procesu edycyjnego doszło do kilku znaczących pomyłek w Aneksie do Standardów Żywienie Do- i Pozajelitowego – proszę o niekorzystnie z obecnej wersji Aneksu, ulegnie ona re-edycji w najbliższych tygodniach!

Osoby, które posiadają obecną wersje proszę o nadsyłanie maili pod adres biuro@polspen.pl – nową wersje otrzymają Państwo natychmiast po wydaniu!

Proszę Państwa, gdy piszę te słowa, liczna zarażonych to 5205 osób, 159 zmarło. Oby liczby te rosły jak najwolniej.

Życzę Państwu Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt!

Stanisław Kłęk