Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Bardzo dziękuję za udział w 41-szym Kongresie Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu, który odbył się w Krakowie w dniach 31 sierpnia – 3 września 2019. Do Krakowa przyjechało około 3600 osób (3-ci wynik w historii i najlepszy w roku bez dużych firm), z 93 krajów! Najwięcej, bo ponad 250 osób pochodziło z Polski, a drugie miejsce zajęły, ku zaskoczeniu wszystkich, Chiny! W kursach LLL uczestniczyło prawie 1000 osób, a wzdłuż Wisły w niedzielę rano pobiegło prawie 100 osób (wygrał niezawodny dr Grzegorz Krawczyk ex aequo z kolegą z Włoch)

Dzięki nadesłaniu 56 prac, Polska zajęła 6-te miejsce klasyfikacji naukowej zjazdu – to nasz najlepszy wynik w historii. Gratulacje dla wszystkich Autorów!!!

Dziękuję za zgłoszenia na ESPEN Course on Clinical Nutrition and Metabolism, który odbędzie się w listopadzie w Kranskiej Gorze (Slowenia) – wszystkie Polskie bezpłatne miejsca są wyczerpane.

Zapraszam na szkolenie Podstawy Żywienia Klinicznego w Onkologii (COI Warszawa, 6-7 grudnia 2019) – więcej informacji na stronie: http://www.zywieniewonkologii-warszawa.pl/

Pozdrawiam serdecznie,

Stanisław Kłęk