Drodzy Koleżanki i Koledzy,

Rozpoczyna się rejestracja na XXI Zjazd naszego Towarzystwa, który odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2019, w tradycyjnym miejscu, czyli Hotelu Warszawianka w Jachrance. Będzie to pierwszy zjazd w formule sesji pojedynczych, bez sesji równoległych – czeka na nas 16 tematów, kursy LLL, Szkoła i kurs domowego żywienia. Będziemy rozmawiać o żywieniu w OIT, chirurgii, domu pacjenta (pojedynek Anglia – Polska!), dietetyce, leczeniu choroby nowotworowej i opiece paliatywnej.

W piątek rano pobiegniemy w II Biegu POLSPEN, potem stoczymy pojedynki tenisowe (zapraszamy na turniej – zgłoszenia przyjmuje dr Piotr Szybiński, pszybin@interia.pl. Program znajdziecie Państwo na stronie zjazdowej, tam również informacje o rejestracji. Przypominam, że w tym roku nie jest planowana sesja prac oryginalnych z uwagi na olbrzymie zainteresowanie Kongresem ESPEN.

Zapraszamy na kursy LLL (12-13 VI 2019):

  • Topic 12 Nutritional Support in Gastrointestinal Diseases
  • Topic 17 Nutritional Support in the Perioperative Period

Nie mógłbym nie przypomnieć, że główne wydarzenie tego roku to oczywiście 41-szy Zjazd Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu (ESPEN). Odbędzie się on w Krakowie, w dniach 31 sierpnia – 3 września 2019. Zapraszam do rejestracji – więcej informacji pod www.espen.org. Termin nadsyłania bezpłatnych streszczeń już minął, ale możliwe będzie jeszcze wysłanie prac jako tzw. Late Breaking Abtracts.

Inne nadchodzące spotkania, w których będzie mowa o leczeniu żywieniowym to:

  • Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (PTChO, Warszawa,maj 2019)
  • VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowej ‘New challenges old problems’, która odbędzie się w terminie 17 – 19 maja 2019 w Cedzynie

Zapraszam do udziału w naszych aktywnościach!
Pozdrawiam serdecznie,
Stanisław Kłęk